banner15

Evlenecek çiftlere verilecek kredinin detayları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin evlenecek çiftlere verilmesi düşünülen kredinin koşullarını twitter'dan açıkladı

Evlenecek çiftlere verilecek kredinin detayları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin sosyal paylaşım sitesi twitter'dan yeni evlenecek çiftlere verilmesi planlanan devlet kredisi konusunda açıklamalarda bulundu. Fatma Şahin evlenecek gençlere verilecek 10 bin TL kredinin aile bakanlığınca değil bir kamu bankası tarafından verilmesinin planlandığını söyledi.

Konunun henüz tasarı halinde olduğunu belirten Şahin, kredinin koşullarına dair şunları yazdı:

"Evlenecek olan çiftin her ikisinin de yaşlarının 18-24 arasında olacak. Üniversite mezunları için üst yaş sınırı 26 olarak uygulanacak. Kredi tutarı en fazla 10 bin TL olacak, kredi vadesi 1 yıl geri ödemesiz toplamda 4 yıl olarak uygulanacak. Şahin kredinin geri ödenmesi sürecinde çocuk sahibi olunması durumunda kredi geri ödeme taksitlerinin bir yıl süreyle öteleneceğini belirtti. Şahin'in geri ödeme koşullarıyla ilgili verdiği bir başka bilgi de kredi alan çiftten birinin yetim olmasıyla ilgiliydi. Çiftlerden birisinin yetim olması, @ailebakanligi yurtlarında kalmış olması halinde 2 yıl geri ödemesiz toplamda 5 yıl olarak uygulanacak."

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga
tolga - 7 yıl Önce

sadece unıversıte okuyanlar yada mezunlar mı alabılıyor bu kredıyı. nerde kaldı esıtlık. herkes esıt degıl mı ? sonucta gerı odemesı yapılacak bı kredı okuyan öder okumayan ödeyemez dıye bı kural mı var . nasıl bı sey anlamadım gıttı .

zilanlı
zilanlı - 6 yıl Önce

bu yaş sınırlaması ne için maddi durumundan dolayı geç evlenecek insanlar var nerde peki eşitlik bu yaş sınırlanmasının amacı ne bu durumdan dolayı çok üzgün olan arkadaşlarımız var

banner39

banner50

banner47

banner48