banner15

Eylem hazırlığındaki 7 PKK'lı yakalandı

Diyarbakır il merkezi ve Silvan'da düzenlenen operasyonda yaralanan 7 PKK'lı yakalandı. Bağlar ilçesinde bir otomobilde 5 el bombası, 3 uzun namlulu silah ile 2 tabanca ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı.

Eylem hazırlığındaki 7 PKK'lı yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da eylem yapmak üzere kırsaldan geldiği tespit edilen PKK mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi yaralı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri olaylara katılmak ve şiddet eylemlerinde bulunmak üzere örgütün dağ kadrosundan 6 kişinin il merkezine, 2'sinin de Silvan ilçesine gelerek eylem hazırlığında olduğunu tespit etti.

Operasyon gerçekleştiren güvenlik güçleri, il merkezinde örgür üyelerini durdurmak istedi. PKK'lıların ateş açması üzerine güvenlik güçleriyle çatışma çıktı. Çatışmada 6 PKK'lı yaralı yakalandı.

Silvan ilçesinde düzenlenen operasyonda ise güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK'lılardan 1'i yaralı yakalandı. Diğerinin de olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

MÜHİMAT ELE GEÇİRİLDİ

Bağlar ilçesinde düzenlenen operasyonda ise bir otomobilde 5 el bombası, 3 uzun namlulu silah ile 2 tabanca ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Bağlar İlçesinde IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösteriler nedeniyle güvenlik önlemini yoğunlaştıran polis, şüphe üzerine durdurduğu bir otomobilde arama yaptı. Aramada, araçta 5 el bombası, 3 uzun namlulu silah ile Glock marka 2 tabanca bulundu.

Otomobildeki 4 kişi gözaltına alındı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 09:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35