banner39

Eylem yapan annelerden Demirtaş'a tepki

Çocuklarının iadesi için eylem yapan aileler kendileri için 'bir yerlerden para alıyorlar' diyen Selahattin Demirtaş'a tepki gösterdi

Genel 04.06.2014, 09:55 04.06.2014, 09:58
Eylem yapan annelerden Demirtaş'a tepki

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’da PKK tarafından kaçırılan çocuklarının iadesi için eylem yapan ailelerle ilgili sözlerine tepkiler artıyor.

Çocuklarının geri verilmesi için günlerdir eylem yapan aileler, 'eylem için para aldılar' sözlerinden dolayı Selahattin Demirtaş’a sert tepki gösterdi. 

Demirtaş’ın ‘eylem yapan bazı ailelerin para karşılığında bu eylemi yaptıklarını’ yönündeki sözlerini eleştiren Sedat Bozoğlu’nun annesi Lütfiye Bozoğlu, bu sözlerin Demirtaş’a yakışmadığını söyledi. Bozoğlu, "Elini vicdanına koy, para için buraya gelmedik. Ben oğlum için buraya geldim. Oğlum bana teslim edilene kadar ayrılmayacağım. Para istemiyorum. Oğlumu bana verin, gelin ben size para vereyim. Senin evladın da var. Elini vicdanına koy, gel bize katıl. Biz para istemiyoruz." dedi. 

Erzurum’da 3 ineğini satarak Diyarbakır’a geldiğini söyleyen acılı anne, evladının 2 ay önce üniversiteden dağa götürüldüğünü anlattı. Lütfiye Bozoğlu, "Oğlumdan haber alamıyorum. Onun için geldim buraya. 3 ineğim vardı sattım, oğlumun yoluna düştüm. Barış istiyorum. Allah rızası için çocuklarımızı gönderin.” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?