Eylemci için gelen ambulans barikata takıldı

Kadıköy'eki gösterilerde biber gazından etkilenerek yaralanan eylemci için gelen ambulans barikatları aşamadığı için geç ulaştı

Eylemci için gelen ambulans barikata takıldı

Kadıköy'de dün akşam saatlerinde polisle eylemciler arasında yaşanan çatışmalar gece saatlerine kadar devam etti. Olaylarda bir gösterici kadın atılan gazlardan dolayı fenalaştı. Olay yerine çağırılan ambulans, göstericiler tarafından yola döşenen barikatlar nedeniyle kadına ulaşmakta güçlük çekti.

Ahmet Atakan'ın Hatay'daki ölümünü protesto etmek isteyen bir grup, Kadıköy'de eylem yaptı. Gösteriler gece saatlerine kadar devam etti. Kadıköy'deki AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Eylemciler Altıyol ve Bahariye Caddesi'nde bazı sokaklara barikat kurarak yolları trafiğe kapattı. Polisin dağılın uyarısına taş, şişe ve misketlerle karşılık veren eylemcilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Bu sırada Bahariye Caddesi üzerinde bulunan Süreyya Opera Salonu'nda biber gazından etkilenen bir gösterici fenalaştı. İlk müdahalenin ardından olay yerine çağırılan ambulans, göstericilerin yola kurduğu barikat nedeniyle opera binasına ulaşamadı. Binanın arka tarafına güçlükle ulaşan sağlık ekipleri, yaralı göstericiyi sedyeyle ambulansa taşıdı. Yaralı kadın Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 08:44
banner53
YORUM EKLE

banner39