Eylemciye 'Gavat' diyen valiye inceleme

Kendisine "Allah belanı versin" şeklinde beddua eden bir eylemciyi "Getirin o gavatı" diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş hakkında inceleme başlatıldı

Eylemciye 'Gavat' diyen valiye inceleme

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un 10 töreninede slogan atan grup ile vali arasında gerginlik yaşanmıştı.

Vatandaşa “Allah belanı versin diyen o gavatı getirin” diyen Vali Coş’un bu sözlerinin yarattığı tartışmanın ardından bugün İçişleri bakanı Muammer Güler “konunun incelenmesi için talimat verdim” dedi.

Muammer Güler’in açıklaması: “Devletin valisi konumundaki bir kişi vatandaşa, her ne kadar rahatsız edici bir diyalog yaşansa da bu şekilde cevap vermesi doğru olmadı. Konuyu incelemesi için arkadaşlara talimat verdim. Ama anladığım kadarıyla karşılıklı olarak konu mahkemeye taşınacak. Yine de ne olursa olsun bu konumdaki bir valimizin, böyle bir hakaret de olsa adlı ve hukuki yollar vardır. Onunla ilgili yasal çerçevede şikayetçi olabilir, talimat verebilir. Bu şekilde bir ağız dalaşına girmesi hiç sık olmadı. Ben de rahatsız oldum. Tabii ki orada vatandaşımızın 10 Kasım gibi önemli bir günde bu protesto içine girmesi ve kullandığı ifadeleri de ayıplıyorum. Belki daha saygı içinde davranabilirdi. Yine bu, valimizin, ağız dalaşına girerek bu ifadeleri kullanmasını haklı çıkarmaz.”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 10:20
banner53
YORUM EKLE

banner39