Facebook, Yahudi lobilerine boyun eğdi!

Facebook yetkilileri, konu Filistin'in İsrail işgalinden kurtarılması olunca, sayfa açılmasına izin verilmiyor. Çünkü bu konu siyonistleri son derece rahatsız ediyor!

Facebook, Yahudi lobilerine boyun eğdi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ortadoğu ülkelerindeki özgürlük ateşini destekleyen Facebook, Filistin'in özgürlüğüne aynı desteği veremedi. Yahudi lobilerinin baskısına boyun eğdi. 
 
Yeni Asya'dan Suna Durmaz'ın yazısında yer alan bilgilere göre, Facebook yetkilileri, kullanıcıların istedikleri konu etrafında grup oluşturmalarına izin veriyorlar. Ancak; konu Filistin'in İsrail işgalinden kurtarılması olunca, bu başlık altında grup oluşturulup, sayfa açılmasına izin verilmiyor. Çünkü bu konu siyonistleri son derece rahatsız ediyor!

Facebookta,"Third Palestinian İntifada" (3. Filistin İntifadası) adıyla açılan bir sayfadan rahatsız olan Amerikadaki Yahudi Lobisi (Anti-Defamation League) ve İsrail hükümeti Facebook yetkililerine baskı yaparak 29 Mart'ta sayfayı iptal ettirdiler. Gerekçeleri ise, sayfanın İsrail'e karşı nefret ve düşmanlığı körüklemesiymiş!                                                                                                                                                             
"3. Filistin intifadası" adlı sayfa, Arapların "Nekbe" dedikleri İsrail'in kuruluş yıldönümü olan 15 Mayıs 2011 tarihinde, "Hamas ve Fetih arasında birlik sağlanması, yolsuzlukla mücadele ve İsrail işgaline son" sloganları ile Arapları gösteri yapmaya çağırmış. Sayfa, kısa zamanda 346 bin kişi tarafından izlenir olmuş.

Durumu fark eden Yahudi Lobileri, sayfayı kapatması için Facebook'a baskı yapmaya başlamışlar. Facebook siyonist baskı karşısında boyun eğip sayfayı kapatınca, aynı kişiler, bir başka isim altında yeni bir sayfa açmışlar. Açılan yeni sayfa, 1 saat içinde 8 bin takipçi tarafından izlenmiş. Bunun üzerine, Facebook bu sayfayı da kapatmış.                                                                                                                                                  
Yahudi lobileri sayfayı kapattırmakla yetinmemişler. Amerikan eski senatör adaylarından olan Yahudi asıllı Savcı Larry Klayman, Facebook ve Mark Zuckerber aleyhine,  "3. Filistin İntifadası" sayfasını kapatmakta acele davranmayıp, Yahudilerin hayatını tehlikeye attığı(!) iddiasıyla 1 milyar dolarlık bir tazminat dâvâsı açmış.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 22:04
banner53
YORUM EKLE

banner39