Facebook yasağını delen polislere önlem

Polise Facebook ve Twitter'ın ardından internet ortamında yeni yasaklar geldi.

Facebook yasağını delen polislere önlem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Polisin Facebook ve Twitter yasağını forum siteleriyle delmesi üzerine Emniyet, kurum bilgisayarlarının kullanımına ilişkin yeni yasaklar getirdi.

Polisler kurum bilgisayarı ve ağından sohbet gruplarına, forumlara ve elektronik haber gruplarına katılamayacak. Bilgisayarlardaki sosyal paylaşım programları silinecek.

Bugün gazetesinden Kamil Elibol’un haberine göre internet üzerinden radyo, televizyon, film, izlemek de yasaklandı. Her türlü bilgisayar oyununu oynamakta engellenecek. Personel internet üzerinden dosya paylaşımı sağlayan yazılım ve dosya takas sistemi programlarını kullanamayacak. Film ve lisanssız yazılımlar telif hakkı ihlali olduğu için bilgisayarlara indirilmeyecek. Bunların yanı sıra personel bedava MP3, program ya da erotik sitelere kesinlikle giremeyecek.

Bilgi işlem birimleri internet trafiğinde erişim logları, iletişimin içeriği gizli kalmak koşuluyla kayıt altına alacak. Standart dışı kullanımı tespit edilen personel hakkında gerekli adli ve idari işlem için tutulan kayıtlar kullanılacak. Standartlara aykırı davrandığı belirlenen personel verdiği zararın büyüklüğüne göre idari soruşturma başlatacak ve adli olarak suç duyurusunda bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 09:44
banner53
YORUM EKLE

banner39