Fatih Camii'nde İsrail protestosu

Fatih Camii'nde cuma namazından sonra toplanan bir grup Mescid-i Aksa'da yapılan kazıları protesto etti

Fatih Camii'nde İsrail protestosu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Fatih Camii avlusunda toplanan bir grup, Mescid-i Aksa'daki kazı çalışmalarını protesto etti. Slogan atan ve pankart açan grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Mescid-i Aksa'daki kazı çalışmalarını protesto etmek amacıyla Fatih Camii avlusunda eylem düzenlendi. Eyleme Kudüs Dayanışma Derneği ile bazı sivil toplum kuruluşları destek verdi. Eylemde, 'İlk kıblemiz Aksa'nın işgaline dur de' yazılı pankart açıldı. Daha sonra slogan atıldı ve tekbir getirildi.

Eylemde konuşma yapan İMKANDER Başkanı Murat Özer, "Şu bir gerçek ki Siyonist yönetim hem Mescid-i Aksa'nın altını sürekli kazarak ve oradaki faaliyetlerini sürdürerek hem de provakatif eylemler yaparak hahamlarla muhafazakar radikal Yahudilerle Mecsid-i Aksa'nın avlusuna baskınlar düzenleyerek tansiyonu giderek artırmayı planlamaktadırlar. Buna karşı bütün Müslümanların teyakkuz halinde olması gerekiyor. Filistin'in özgürlüğü Şam'dan geçmektedir. Şam'ı 30 yıldır işgali altında tutan Baas rejimi İsrail'e karşı tek bir kurşun dahi atmamıştır." ifadelerini kullandı.

Buradaki konuşmanın ardından bir süre daha slogan atan eylemciler olaysız dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 15:27
banner53
YORUM EKLE

banner39