banner39

Fatih'te yürümek isteyen gruba polis müdahalesi

Fatih Camii'nden Taksim'e yürümek isteyen gruba polis Eminönü'nde müdahale etti

Genel 01.05.2013, 12:59 01.05.2013, 12:59
Fatih'te yürümek isteyen gruba polis müdahalesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fatih Camii'nden Taksim'e yürümek isteyen gruba, polis müdahale etti.

Kendilerine "Antikapitalist Müslümanlar" adını veren grup, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla iş kazalarında hayatını kaybedenler için Fatih Camisi'nde gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra Taksim'e yürüyüşe geçti.

Sloganlar atarak Fevzipaşa Caddesi üzerinden yürüyerek Unkapanı'na gelen gruptakileri, polis, Atatürk Köprüsü'nün ulaşıma kapatılması nedeniyle Eminönü'ne yönlendirdi.

Eminönü Meydanı'na gelen gruptakiler, burada çeşitli sloganlar attı. Galata Köprüsü'nde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Yürümekte ısrar eden gruptakilerin mukavemet göstermesi üzerine, polis biber gazıyla karşılık verdi.

Gruptakiler, çıkan arbedenin ardından geri çekildi. Polisin, daha sonra Galata Köprüsü'ne geçişine izin verdiği gruptakiler, köprüde Halkın Kurtuluş Partisi üyeleriyle slogan attı.

Bazı grup üyeleri, köprünün açılan bölümüne tırmanarak "Allah, Ekmek, Özgürlük" yazılı flama astı. Basın açıklamasından sonra ellerindeki flamaları köprüye asarak bir süre oturma eylemi yapan gruptakiler, daha sonra dağıldı.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?