banner15

Federasyon, Fenerbahçe'yi şikayet etmemiş

TFF, 'Fenerbahçe'nin, UEFA'ya sadece bizi şikayet etti, Trabzonspor'u etmedi' açıklamasının gerçeği yansıtmadığını duyurdu

Federasyon, Fenerbahçe'yi şikayet etmemiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu, 'Fenerbahçe'nin, UEFA'ya sadece bizi şikayet etti, Trabzonspor'u etmedi' açıklamasını yalanladı.

TFF'den yapılan açıklamada, ''Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinde 26 Ağustos tarihinde yapılan açıklamada, şike soruşturması çerçevesinde TFF ile UEFA arasında yapılan yazışmalarda sadece Fenerbahçe Spor Kulübü hakkındaki bilgilerin iletildiği, diğer kulüp ve kişilerle özellikle de Trabzonspor Kulübü ile ilgili bilgilerin UEFA'ya iletilmediği iddia edilmiştir.'' denilerek şu ifadelere yer verildi:

''Bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyunda şike soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında UEFA ile yapılan yazışmalarda, 3 Temmuz tarihinden bugüne kadar yaşanan olayları tüm berraklığı ve çıplaklığı ile tamamen tarafsız bir şekilde UEFA ve FIFA yetkilileriyle paylaşmıştır.

Her 2 kurum ile yapılan yazışmaların tamamını da ekte yayınlayarak, her zamanki şeffaf ve adil tutumumuzu kamuoyuna gösterdiğimizi belirtiriz.''

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 18:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35