banner15

Fenerbahçe: Bizi ligden de düşürün

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Federasyon Başkanı Aydınlar bir televizyon programında konuşurken canlı yayına telefonla bağlanarak rest çekti: Eğer Aydınlar şike yaptığımıza inanıyorsa bizi ligden düşürsün.

Fenerbahçe: Bizi ligden de düşürün

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar dün gece Haber Türk TV’deki ‘Teke Tek’ programına katıldı ve gündeme bomba gibi düşen “Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe hakkındaki kararı UEFA’nın baskısı sonucu aldıklarını belirten Aydınlar, “UEFA’dan dün öğleden sonra yazı geldi. Kulüp başkanlarıyla toplantı halindeydik. Nihat Özdemir ve Ali Koç’la görüşme yaptım. Oradaki yazıda Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacağını, Fenerbahçe’nin özveride bulunması gerektiğini aksi takdirde Fenerbahçe’yi almayacaklarını, Türkiye’ye 8 yıla kadar ceza vereceği söyleniyordu. Bu bizim yaptırımımız değil, UEFA’nın isteği” dedi.

Aydınlar, “Bugün (dün) saat 12.00’ye kadar süre vermişlerdi. Öğleden sonra UEFA ile temasa geçtik. Fenerbahçeli yöneticiler bu konuda cevap veremeyeceklerini söylediler. Ali Koç’la görüşme yaptık, Ali Yıldırım’la da durumu değerlendirdik. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Aksi takdirde Türkiye de ceza alacaktı. Türkiye’yi riske edemezdik. Türkiye’yi kurtarmak için Yönetim Kurulu olarak bu kararı aldık” ifadelerini kullandı.

TRABZON TEPKİSİ

Bu arada yayına bağlanan Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özdemir, olayların bu duruma gelmesinin sorumlusunun federasyon olduğunu dikkat çekti ve Başkan Mehmet Ali Aydınlar’a sert eleştiriler yöneltti.

Özdemir, “Bizim tek muhattap olduğumuz kurum Türkiye Futbol Federasyonu. Bize Mehmet Ali Aydınlar ‘aman konuşmayın’ dedi. Biz de federasyona güvendik. Ancak 3 Temmuz’dan bu yana federasyonun izlediği yol yol değil” dedi. Özdemir, “Eğer Aydınlar şike yaptığımıza inanıyorsa bizi ligden düşürsün. Rica ediyorum düşürsün. Biz şerefimizle oynar Bank Asya’dan yine çıkarız. TFF köşe yazarlarının etkisinde kalmıştır. Bu halden nasıl çıkacağını ne kendisi ne de yöneticileri biliyor. Biz Türk yargısına güveniyoruz. İnşallah Allah yardım edecek ve bu koca çınar bu zorlu dönemi de atlatacak” diye konuştu.

Nihat Özdemir’e yanıt veren Aydınlar, “Bu bence tribüne oynamaktır. Ben o kulübe yıllarca hizmet ettim. Şu söylenenleri ne ben, ne yönetim hak ediyor. Ben en büyük eleştirileri Fenerbahçeli olduğum için aldım. Fenerbahçe başkanvekilinin açıklamalarını hayretle izledim. Sanki kararı ben verdim. Sanki UEFA’da savunmadım. Buyrum UEFA’ya gidin, kendinizi savunun. Çok ayıp” yorumunu yaptı.

Aydınlar, “Madem sıfır tölerans o zaman kulüp başkanına yurt dışı yasağı olan Trabzonspor UEFA tarafından niye Şampiyonlar Ligi’ne alındı” şeklindeki izleyici sorusuna ise, “Bunu biz de UEFA’ya soracağız” diye yanıtladı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 09:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 8 yıl Önce

Şike soruşturması süreci sağlıklı bir şekilde yürümemekte ve TFF sağlıklı kararlar alamamaktadır.TFF süperligin marka değerini korumak ve diğer kulüplerin zararlarını önlemek adına FB'yi süperligde tutmaktadır.Görünen odur ki sezon ortasında bile olsa FB ligden düşürülecektir.Bu durumda kayıp iki sezon olacaktır.FB bu oyuna gelmemeli ve bir an önce en kötü olanı seçmeli yani bankasyaya düşmelidir.

banner39

banner36

banner37

banner35