banner15

Fenerbahçe devler liginde men edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA'nın isteği doğrultusunda, Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne katılamaktan men etti.

Fenerbahçe devler liginde men edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağını açıkladı.

UEFA, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararı almasını, aksi halde bu kararı men yoluyla TFF'nin vermesini istedi. UEFA, bu iki yoldan herhangi biri benimsenmez ise, disiplin soruşturması ve Türkiye aleyhine yaptırım tehdidinde bulundu.

TFF de, yukarıdaki taleplerin ifade edildiği 23 Ağustos tarihli UEFA yazısına Fenerbahçe'nin olumsuz yanıt verdiğini duyurdu ve akşam saatlerinde internet sitesinden kararını açıkladı: Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edildi.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu yani ülkemiz aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir.

Bu yazı üzerine durum TFF tarafından yazılı olarak derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fillien mümkün olamayacağını bildirmiştir.

Bu gelişme karşısında, durum 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu olağanüstü toplantıda ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'nun yani ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir."

 

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan, UEFA'nın isteği doğrultusunda, Fenerbahçe'nin Şampiyanlar Ligi'ne katılamayacağı açıklaması geldi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 22:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35