banner39

Fenerbahçe Yönetimi: Yargıya güveniyoruz

Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyeleri, devam eden soruşturmayla ilgili yaptıkları açıklamada "suçlamalara inanmak istemiyoruz" dediler

Genel 09.07.2011, 17:08 09.07.2011, 17:51
Fenerbahçe Yönetimi: Yargıya güveniyoruz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, ''Fenerbahçe Kulübü, yöneticisinden taraftarına, sporcusundan çalışanlarına kadar Türk adaletine sonsuz bir güven duymaktadır ve adli sürecin adil bir şekilde sonuçlanmasını beklemektedir'' açıklamasını yaptı.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Türkiye Futbol Federasyonunun aklıselim karar vereceğine hiçbir şüphelerinin bulunmadığını açıklayan Yönetim Kurulu, ''Biz, başkanımız ve yöneticilerimize isnat edilmeye çalışılan suçlamalara inanmıyor ve inanmak istemiyoruz. Başkanımız ve yöneticilerimizin bu sürecin sonunda aklanmış olacağına inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu adına konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, soruşturmanın devam ettiğini hatırlatarak basının son günlerde soruşturmaya yaklaşım şeklini eleştirdi.

Özdemir, şüphelilerin sanık ya da mahkum gibi basın tarafından yansıtıldığından şikayet ederek, mahkemek tarafından kabul edilmeyen hiçbir delilin delil olamayacağını, dolayısıyla gazetelerde delil olarak kullanılmayacağını hatırlattı.

Özdemir, basında Fenerbahçe'ye yönelik yargısız infaz yapıldığını belirterek bunu kınadıklarını söyledi.

Özdemir, herkesi hukuka saygılı olmaya davet ettiklerini vurgulayarak, 25 milyon Fenerbahçe tarafının rencide olduğunu savundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?