banner15

FETÖ için Emniyet'te 'İ' Şubesi kuruldu

Örgütün faaliyetlerinin tespiti için Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde özel bir şube oluşturuldu

FETÖ için Emniyet'te 'İ' Şubesi kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY ve benzer yapılanmaların faaliyetlerini takip etmek ve bu faaliyetleri açığa çıkarıp deşifre etmek amacıyla özel bir şube oluşturuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde FETÖ/PDY ve benzer yapılanmaların faaliyetlerinin takibi ve deşifre edilmesi amacı ile yeni bir şube oluşturuldu.

Her şubenin, konularına göre A,B,C gibi harflerle sınıflandırıldığı İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde, FETÖ/PDY ile mücadele için oluşturulan yeni şubeye "İ" Şube Müdürlüğü ismi verildi.

FETÖ/PDY ve aynı bağlamda oluşturulabilecek, "legal görünümlü illegal" terör örgütlerinin faaliyetlerini takip edecek olan şubenin görev alanındaki faaliyetleri, daha önce başkanlık bünyesinde bulunan Organize ve İstihbarata Karşı Koyma (İKK) şubeleri yürütüyordu.

Darbe girişimi sonrası artan iş yükü ve daha nitelikli mücadele amacı ile oluşturulan, uzman personelin bünyesinde toplandığı "İ" Şubesi, örgütün faaliyetlerinin doğrudan takip edilerek ortaya çıkarılması ve etkisiz kılınmasıyla görevlendirildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 11:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35