banner15

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe’de kentsel dönüşümün uzun sürdüğünü, dönüşümün mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için her türlü imkânı kullanacaklarını söyledi. Özhaseki, alt yapı için İBB'yi bilgilendireceklerini de aktardı.

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlanacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında proje yürüten 17 inşaat firmasının girişimiyle kurulan Fikirtepe Platformu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'yi makamında ziyaret etti. Fikirtepe'deki son durum hakkında bilgi alan Bakan Özhaseki, bölgedeki kentsel dönüşümün olması gerekenden çok uzun sürdüğünü, bölge ile özel olarak ilgileneceklerini ve dönüşümün mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için her türlü imkânı kullanacaklarını söyledi. Platform üyeleri ise bölgede kentsel dönüşümü hızlandırmak için Özhaseki'den özel bir müdürlük ihdas etmesini önerdi. Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, özel müdürlük sayesinde bütün devlet daireleri ile gerekli çalışmaların akışının hızlanacağını, ve koordinasyonun sağlanması konusunda yetkilendirilmesinin etkili olacağını söyledi.


Bakan Özhaseki, bölgedeki değişimin hızlandırılması konusunda müteahhitler ile 25 Ağustos 2016'da bir araya gelmek istediğini ve çok kısa sürede etkilerinin görüleceği ortak kararlar almak istediklerini açıkladı. Özhaseki ayrıca, bölgede tıkanmış ve ilerlemenin çok yavaş olduğu tespit edilen alanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın müdahil olarak İller Bankası'nın yetkilendirilmesiyle dönüşümün bu yolla hızlandırılmasının söz konusu olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 11:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35