'Firari komiser'in yargılanmasına başlandı

Bir sendikacının işkence edilerek öldürülmesinden sorumlu tutulan eski polis Ahmet Okuducu, çıkarıldığı mahkemede iddiaları reddetti

'Firari komiser'in yargılanmasına başlandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sendikacı Süleyman Yeter'i 1999 yılında işkencede öldürdüğü iddiasıyla 13 yıldır aranan Komiser Yardımcısı Ahmet Okuducu, ilk kez hakim karşısına çıktı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen yargılamada sanık Ahmet Okuducu'ya, mahkeme heyeti tarafından sorulan bazı iddialar Okuducu tarafından reddedildi. Ancak, savunma makamı, Okuducu'nun reddettiği konularla ilgili mahkeme heyetine deliller sundu.

Sanık Okuducu'nun daha önce de başka bir işkence suçundan yargılandığı mahkemede ortaya çıktı. Esas hakkındaki mütalaasını sunan Savcı İsmail Güler, Okuducu'nun Yeter'i konuşturmak için darp ettiğini ve Yeter'in de işkence sonucu öldüğünü kaydetti. Okuducu'nun eski TCK'nın 452. maddesine göre "darp ve cebir suretiyle cinayet" suçundan 15 seneden aşağı olmamak üzere hapis cezası verilmesini isteyen Savcı Güler, sanığın 13 yıl firar ettiği göz önünde bulundurularak, indirime gidilmemesi gerektiğini savundu. Mahkeme de sanığın tahliye talebini aynı nedenle reddetti.

Duruşma 8 Ekim 2013'e bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 17:18
banner53
YORUM EKLE

banner39