banner39

Fiyatı artsın diye patatesleri dağıtacaklar

Niğde'deki patates üreticileri fiyatları yükseltebilmek için ellerinde kalan patatesleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacak

Genel 18.04.2013, 16:24 18.04.2013, 16:28
Fiyatı artsın diye patatesleri dağıtacaklar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Niğde'de patates üreticisinin elinde kalan ürünün eritilmesi için sosyal sorumluluk projesi uygulamaya sokuldu. 1 milyon lira bütçeli çalışma da 5 bin tona yakın patates Niğde ve bölgesinden toplanarak başta Suriyeli mülteciler olmak üzere 25 ildeki ihtiyaç sahibi ailelere 25'er kilogramlık çuvallar halinde dağıtılacak.

FİYAT 25 KURUŞA YÜKSELDİ

Projeye bölgenin elektrik dağıtım işini yapan MEDAŞ finansman desteği verirken, nakliye görevini de Belediyeler Birliği sağlıyor. Proje sayesinde Niğde'de 10 kuruşun altına düşen patates fiyatı 25 kuruşa yükseldi.

Niğde Tarım Kredi Kooperatifi'nin verdiği bilgiye göre Orhanlı beldesinden bin 100 ton gelen 44 TIR patates sevkıyatı gerçekleştirilirken bugün de Edikli'den 3 TIR, Konaklı'dan da 8 TIR patates yola çıkarılacak. Önümüzdeki günlerde Karaatlı, Alay, Ağcaşar ve Hasaköy'den TIR'lara patates yüklenmeye devam edecek.

Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, geç de olsa alımların gerçekleşmesiyle çiftçilerin bir nebze olsun nefes aldığını, bununla birlikte patates fiyatlarında artışın yaşanmasının çiftçiler açısından sevindirici olduğunu söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?