banner39

Fransızlar Antep'e yatırım yapmak istiyor

Fransasız yatırımcılar, Türkiye ile Fransa arasında var olan ortak işbirliği kapsamında Gaziantep'te yeni yatırım imkanları araştırıyor

Genel 05.04.2012, 14:51 05.04.2012, 14:51
Fransızlar Antep'e yatırım yapmak istiyor

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili, Türkiye ile Fransa arasında var olan ortak işbirliği kapsamında Gaziantep'te yeni yatırım imkanları araştırdıklarını söyledi.

Bir grup iş adamı ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'i ziyaret eden Bili, 15 gün önce Gaziantep'e turist olarak geldiğini, bugün ise Güzelbey'in resmi daveti dolayısıyla kentte bulunduğunu belirtti.

Gaziantep-Fransa işbirliğini geliştirmek ve Gaziantepli sanayicilerle işbirliği konularını görüşmek istediklerini ifade eden Bili, ''Türkiye ile Fransa arasında var olan ortak işbirliği kapsamında Gaziantep'te yani yatırım imkanları araştırıyoruz'' diye konuştu.

İKLİM EYLEM PLANI PROJESİ

Bili, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ''İklim Eylem Planı'' projesine Fransız Kalkınma Ajansı'nın (AFD) destek vermesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de, AFD ile uzun zamandır işbirliği yaptıklarını ve bu işbirliği sayesinde bazı ortak projeler üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Dünyadaki küresel ısınmanın arttığı bir dönemde AFD'nin desteğiyle yaptıkları İklim Eylem Projesi'ni çok önemsediklerini ifade eden Güzelbey, şunları kaydetti:

''AFD tarafından desteklenen iklim eylem projemiz, bütün Türkiye'de büyük ilgi gördü. Gelişen dünya düzeninde belediyeler artık kaldırım, yol, asfalt dışında da şehirlerinin geleceğine yatırım yapıyor. Özellikle küresel ısınmanın büyük boyutlara ulaşıp dünyaya tehdit ettiği bir ortamda, AFD'nin iklimlendirme projemize verdiği bu desteği son derece önemsiyoruz.''

Görüşme daha sonra basın kapalı olarak devam etti.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?