banner39

'Futbolcular şikeyi itiraf etti' iddiası

'Şike'de salıverilen şüphelilerle ilgili önemil bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre söz konusu şüphelilerden bazıları 'etkin pişmanlık' yasasından faydalanmak için şikeyi itiraf etti

Genel 08.07.2011, 17:18 08.07.2011, 17:27
'Futbolcular şikeyi itiraf etti' iddiası

Futboldaki şike operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan bazı şüphelilerle ilgili önemli bir iddia gündeme geldi.

Bu isimlerin savcılık ve mahkeme aşamasında örgütlü suçlarda kullanılan 'etkin pişmanlık' yasasından faydalanmak için şikeyi itiraf ettikleri ileri sürüldü.

Yaklaşık 8 ay süren teknik ve fiziki takip sonrasında başlatılan şike soruşturmasında önemli gelişmeler yaşanıyor. Gözaltına alınan 61 kişiden 25'i tutuklanırken, bazı isimler savcılık ve mahkeme sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Salıverilen şüphelilerle ilgili dün önemli bir iddia gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, söz konusu şüphelilerden bazıları 'etkin pişmanlık' yasasından faydalanmak için şikeyi itiraf etti. Yasa, suç işleseler dahi gönüllü olarak teslim olup örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde bilgi vermeleri halinde sanıkların ceza almamasını öngörüyor.

Bu arada, soruşturma kapsamında tutuklanan futbolculardan bir kısmının kulüp yöneticilerini suçladığı bildirildi. Bazı şüphelilerin, "Yukarıdakiler film çevirdi kabak bizim başımıza patladı." dediği öğrenildi. Cezaevine gönderilen bir diğer isim Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun sorgusunda ise bazı rakip takım yönetici ve futbolcuları ile yaptığı telefon konuşmalarının önüne konulduğu belirtildi. Mosturoğlu'nun görüşmeleri kabul ettiği ancak içeriğini hatırlamadığını söylediği aktarıldı.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?