banner39

G-20 Türkiye'de yapılacak

Devlet Bakanı Babacan G-20 konferansının nisan ayı sonu veya mayıs ayı başı gibi tarihte Türkiye'de yapılacağını açıkladı.

Genel 05.03.2011, 14:54 05.03.2011, 14:54
G-20 Türkiye'de yapılacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

G-20 konferansı nisan ayı sonu veya mayıs ayı başı gibi tarihte Türkiye'de yapılacak.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, 2011'in hiçbir şeyin otomatik pilota bağlanamayacağı bir yıl olduğunu belirterek, "2011'de mutlaka her an, her dakika işin başında olunması ve gelişmelerin gün gün takip edilip bu gelişmelere göre kararlar alınıp çalışmalara yön verilmesi gerektiğini" vurguladı.

"Bu yıl rehavete asla yer yok, rehavet marjı yok" diyen Babacan, sağlam politikalara mutlaka devam etmeleri gerektiğini, önceliğin istikrar olduğunu kaydetti. 

"Türkiye'de nisan ayı sonu, mayıs ayı başı gibi bir tarihte G-20 Konferansı düzenleyeceğiz" diyen Babacan, konferansın G-20 Dönem Başkanı Fransa ile beraber, Fransa-Türkiye eşbaşkanlığında düzenleneceğini söyledi.

Bu konferansta, dünyadaki enerji ve gıda fiyatlarının İstanbul'da masaya yatırılacağını ifade eden Babacan, "G-20 olması tabi hem katılım açısından hem küresel yansımalar açısından son derece önemli olacak. Hem gıdanın hem enerjinin Türkiye'de konuşuluyor olmasının da dünya açısından kuşkusuz, tabi özel ayrı bir anlamı olacak" dedi.

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?