Galataport ihaleye çıkıyor

Daha önce uzun süre tartışılan Galataport Projesi için ihale ilanına çıkılacağı öğrenildi

Galataport ihaleye çıkıyor

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Aksu, yıl sonuna doğru Galataport olarak bilinen projede ihale ilanına çıkmayı düşündüklerini bildirdi.

Galataport olarak bilinen İstanbul'daki projede de ilgili kuruluşlarla görüştüklerini, son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anıtlar Yüksek Kurulunun görüşlerini aldıklarını belirten Ahmet Aksu, ''Bu görüşler çerçevesinde hem çevreye uyumlu oradaki bölgede hem sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini yansıtan toplumu da kucaklayan bir proje olarak bu yıl sonuna doğru Galataport olarak bilinen projeyi de ihale ilanına çıkmayı düşünüyoruz'' dedi.

Aksu, bu bölgenin hem Türkiye'nin hem Avrupa'nın en önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi olacağını ifade etti.
ÇAYKUR'un özelleştirilmesi gündemde olmadığını vurgulayan Aksu, "BOTAŞ, PTT gibi diğer kuruluşlarla da ilgili de alınmış herhangi bir karar yok" diye konuştu.

Otoyol özelleştirmesine Türkiye'nin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden, Avrupa'dan, Uzak Doğu'dan yoğun ilgi olduğunu dile getiren Aksu, ''Otoyollarla ilgili olarak 31 Ekim'de nihai teklifleri alacağız. Bu yıl içerisinde özelleştirme ihalesinin tamamlanmasını bekliyoruz'' dedi. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2012, 15:37
banner53
YORUM EKLE

banner39