banner39

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan cevap geldi

Başbakan Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında "paralel yapılanma"yla ilgili yaptığı açıklamalara GYV Başkanı'ndan cevap geldi

Genel 14.01.2014, 16:13 14.01.2014, 16:22
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan cevap geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmanın ardından Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın (GYV) Genel Başkanı Mustafa Yeşil'den cevap mahiyetinde açıklamalar geldi.

Mustafa Yeşil'in konuşmasından satır başları şu şekilde oldu:

"Geçmişte Büyükelçiler Konferansı'nda konuşmacı olarak davet edilmiş ve yarım saat konuşmuştum. Bu konuşma daha sonra internet sitemizde yayınlanmıştı. Bugün o konuşma bizim aleyhimize kullanılmaya başlandı.

Gerek Cumhurbaşkanı, Gerek Başbakan ve Meclis Başkanı'nı uslup konusunda daha hassasiyet göstermeleri çağrısında bulunuyorum.   Gülen'in dediği gibi kim bu noktada bir adım atarsa Hizmet on adım atmaya hazırdır.

Aslında dershanelerin kapatılma düşüncesi ile kamuoyuna yansımış olan AK Parti ve Hizmet arasındaki huzursuzluk takdir edersiniz ki uzun yıllar AK Parti ile belli bir uzlaşı içinde katkıda bulunarak pozisyon belirlemiş Hizmet'in kazanımların farkında.

8-10 yıla yakın vesayetçi dönemin ardından AK Parti demokratik adımlar adına ciddi adımlar attı. İnanç ve fikir özgürlüklerinin altının çizilmesi vesayete karşı mücadele AK Parti'yi desteklememizin en önemli sebepleri arasında yer alıyor.

Kamuyounda bu ilkelerle kazanılmış hamle ve mesafe ve değerlerin özellikle dershanelerle endişeye düşüren, bir sektörü kaybetmek değil demokratik kazanımlarla ilgisi olmayan acaba geriye mi gidiyoruz endişesini taşıyan bir yaklaşımdır.

Dershanelerin kapatılması 2015 yılına kadar tehir edildi. 17 Aralık'ta meydana gelen yolsuzluk operasyonlarının direkt olarak camia ile ilişkilendirilmesi kabul edilemez.

Zaman zaman yolsuzluklar olmuştur. Daha önceki dönemlerde de olmuştur. Yolsuzlukların ortaya çıkışı ile birlikte söylem son derece inciticidir. Zira Hizmet bugüne kadar kendis sivil çerçevesi içinde kalma hassasiyeti ile kaldı. 50 yıllık hizmetin gerek eğitim gerek insani yardım ve yurtiçi ve yurtdışı katmadeğerle birlikte belli çevrelerin ithamları 8 yıl yargılama konusu yapıldı."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?