banner15

Gaziosmanpaşa'da Meslek ve Hobi kursları

Gaziosmanpaşa belediyesi Hanımlar masası meslek ve hobi kursları düzenliyor.

Gaziosmanpaşa'da Meslek ve Hobi kursları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen kurslar ev kadınlarının bütçelerine katkı sağlayacak el becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacı ile düzenleniyor. 5 Ekim 2010  tarihinde sona erecek olan kayıtlardan sonra kursiyerler 4 ay sürecek  eğitimden geçiriliyor.
 
Gaziosmanpaşa Belediyesi Hanımlar Masası’nın sosyal ve ekonomik yapının canlandırılması amacıyla düzenlediği “Geleneksel El Sanatları Kursu '' kayıtları başlıyor. Kurslar koro (TSM), giyim, mefruşat, ahşap boyama, diksiyon, body-bar, stilistlik, iğne oyası, makine nakışı, step&aerobik, yoga&plates, kuaförlük, ingilizce, resim, ebru, tel kırma, takı tasarımı, porselen boyama, rölyef, gitar, ud, ney, keman ve kasnakta boncuk alanında veriliyor. 4 ay sürecek kursların sonunda kursiyerlerin çalışmaları açılacak sergiyle tanıtılıyor.
 
Her yıl iki dönem düzenlenen kurslarla ilgili olarak Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol,  ''Ev hanımlarının el becerilerini geliştirerek bütçelerine bir katkı sağlamaları için açılan bu kurslara çok önem veriyoruz. Kurslarımız sayesinde binlerce kursiyerimiz emekleri karşılığında evlerinin ekonomisine ciddi katkılarda bulunuyor. Bu kurslardan ne kadar çok kadınımız geçerse ilçenin ekonomisi de o oranda hareketlenecektir '' dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 10:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48