Gemiyi arama çalışmalarına ara verildi

Şile açıklarında batan yük gemisinin mürettebatını ve kayalıklara çarparak parçalanan tahlisiye botunun kaybolan personelini arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Genel 05.12.2012, 21:42 05.12.2012, 21:42
Gemiyi arama çalışmalarına ara verildi

Karadeniz'deki fırtına nedeniyle dün Şile açıklarında batan ''Volgo-Balt 199'' adlı yük gemisinin mürettebatını ve kayalıklara çarparak parçalanan tahlisiye botunun kaybolan personelini arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik ekipleri, Karadeniz'deki fırtına nedeniyle dün Şile açıklarında batan ''Volgo-Balt 199'' adlı yük gemisinin mürettebatını ve kayalıklara çarparak parçalanan tahlisiye botunun kaybolan personelini arama- kurtarma çalışmalarını havadan ve karadan olmak üzere gün boyu sürdürdü.

Sivil Savunma ve İtfaiye Müdürlüğü'nün balık adamları ve kurtarma ekipleri de dalgakıranın çevresindeki kayalıklar arasında gün boyunca arama-tarama faaliyetinde bulundu.

Havanın kararmasının ardından arama çalışmalarına, yarın sabah saatlerinde tekrar başlamak üzere ara verildi.

Bu arada, Mehmet Genç ve Mümin Akgün'ün bazı yakınları, yetkililerin kendileriyle irtibata geçmediğini iddia ederek, arama çalışmalarının erken sona erdirildiğini öne sürdü.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?