banner15

Gençler İslam coğrafyasının sorunlarını tartışacak

İslam İşbirliği Teşkilatı İKGF, İstanbul'da bir araya gelip İslam coğrafyasının sorunlarını tartışacak

Gençler İslam coğrafyasının sorunlarını tartışacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (İKGF) 2. Olağan Genel Kurulu 9-11 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşiyor.

İİT’yi temsilen aralarında Suriye, Irak, Filistin’in de yer aldığı 45 ülkeden gençler, mezhepsel çatışmalar, şiddet odaklı radikal akımlar, kadın hakları ve eğitim gibi konuları masaya yatıracak.

Türkiye'nin  ev sahipliğinde uluslararası faaliyet gösteren İslam Konferansı Diyalog ve işbirliği Gençlik Forumu (İKGF-Dİ), kuruluşunun 10. yıldönümünde 2.Genel Kurulu’nu İstanbul’da gerçekleştiriyor. İİT'e üye 45 ülkenin gençlik kuruluşlarını temsilen resmi delegelerin katılacağı Genel Kurul’da, gözlemci ülkeler olarak Bosna Hersek ve Rusya Federasyonu’nu temsilen Tataristan ile aralarında Gürcistan, Romanya, Ukrayna’nın da bulunduğu 10 ülke temsilcisi Müslüman azınlıklar adına hazır bulunacak.

Resmi açılış törenine İİT üye ülkelerinin Gençlik ve Spor Bakanları ve uluslararası örgütlerin temsilcilerinin yanı sıra İİT ülkelerinin Başkonsolosları da iştirak edecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 15:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48