banner39

Genelgeye rağmen hâlâ kapanan camiler var

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ramazan ayında camilerin 24 saat boyunca açık kalması için yayınladığı genelgeye rağmen bazı yerlerde camilerin kapatıldığı belirtiliyor

Genel 01.08.2013, 17:37 01.08.2013, 17:37
Genelgeye rağmen hâlâ kapanan camiler var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, camilerin 24 saat açık kalması için bir genelge yayınladıklarını hatırlatarak ancak hala camilerin açık olmadığına dair mesajlar aldığını söyledi. Allah'ın evi olan camilerin açık olmasını önemsediklerini vurgulayan Görmez, bu konuda cami görevlilerinden hassasiyet istedi.

Ankara Müftülüğü tarafından Ankara'da bugün düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ramazan ayı ile Kadir Gecesi'nin önemine değinerek "Her sene bugünler gelince bütün mümin yüreklerde sevinç ve hüzün birleşir. Hüzünlüyüz; çünkü bize büyük değerler katmak üzere ilahi bir armağan olarak gelen ve her sene bize ötelerden, yücelerden çok büyük hediyeler getiren Ramazanımıza veda etmek üzereyiz. Sevinçliyiz çünkü kadrimizi yüceltecek, kadrimizi yeniden yüceltecek Kadir Gecesi geliyor. Hüzünlüyüz çünkü bundan sonra Ramazan'a kavuşup kavuşamayacağımız elimizde değil ve belli değil. Sevinçliyiz çünkü yürüklerimizi yeniden birleştirecek, yüreklerimiz arasında sevinç köprüleri kuracak bayramımız geliyor. İşte böyle bir atmosferde Ankara'da, Başkentimizde Kocatepe Camiimizin altında çok güzel bir devir teslim törenine şahit oluyoruz. Bir bayrak teslimine, bir hizmet yarışına hep birlikte şahit oluyoruz. Bunu bize bahşettiği için yüce Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır." şeklinde konuştu.

Ankara'da bürokrasinin öncülerinin hep kapılarını aşındırdığını hatırlatan Görmez, yaz mevsiminde çocuklarını yatılı olarak verebilecekleri bir yer talep ettiklerini vurguladı. Ankara'da dünyaya örnek gösterecekleri çok güzel kurslar olduğunu hatırlatan Görmez, "Ama yeterli değil. Böyle Gölbaşı gibi güzel bir yerde, yüzlerce öğrencinin kalabileceği, iki ayda Kur'an-ı okuyabileceği, kalabileceği merkezlere ihtiyacımız var. Bunları yapabilmeliyiz ve hızlandırmalıyız." şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, camilerin 24 saat açık kalması için bir genelge yayınladıklarını hatırlatarak ancak hala telefonlarına camilerin açık olmadığına yönelik mesajlar geldiğini söyledi. Camilerin açık olmasını önemsediklerini belirten Görmez, Türkiye'nin bütün şehirlerinde vatandaşların istedikleri vakit camiye giderek Allah'a yalvarabileceklerini bilmeleri gerektiğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?