banner15

Genelkurmay: 124 yeni hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı dün gece yapılan ikinci hava harekatında da 28'i havadan, 96'sı da karadan olmak üzere toplam 124 hedefin vurulduğunu duyurdu

Genelkurmay: 124 yeni hedef vuruldu

Dünay Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan dün gece saatlerinde başlatılan ve F-16'ların Kandil'e düzenlediği hava harekatı hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada;

"Irak’ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap Bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından 18 Ağustos 2011 perşembe günü sabah ve müteakiben akşam saatlerinde etkili bir hava hârekatı icra edilmiştir.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Hava hârekatı ile koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedef de topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.
Hava hârekatı ve topçu atışlarında, bölücü terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyit edilen hedefler seçilmiştir. Genelkurmay Başkanlığınca daha önce de açıklandığı gibi, hârekatın planlanmasında ve icrasında bölgedeki sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmektedir.
Terörle mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlere, askeri ihtiyaçların gereklerine göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edilecektir."

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 12:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35