banner15

Genelkurmay: 228 hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı, dün gece Kuzey Irak'a yapılan hava operasyonunda 60 hedefin, karadanda 168 hedefin başarılı bir şekilde vurulduğunu açıkladı

Genelkurmay: 228 hedef vuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı dün gece PKK'nın sınır dışındaki kamplarına yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, dün gece Kuzey Irak'a yapılan hava operasyonunda 60 hedefin, karadanda 168 hedefin başarılı bir şekilde vurulduğunu duyurdu.

İşte Genelkurmay'dan yapılan son açıklama: "17 Ağustos 2011 günü akşam saatlerinden itibaren bölücü terör örgütüne ait Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan, Zap ve Metina Bölgesindeki 60 hedefe, Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından başarılı bir taarruz harekatı icra edilmiştir.
Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.
Ayrıca, hava harekatı öncesinde; Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk Bölgelerinde tespit edilen 168 hedef, topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.
İcra edilen harekatta, her zaman olduğu gibi sadece bölücü terör örgütü hedef alınmış, sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve yurt dışındaki benzer faaliyetleri, Irak’ın kuzeyini güvenli bir yaşam alanı ve Türkiye’ye saldırı üssü olarak kullanan bölücü terör örgütü etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir."

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 10:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35