Gezi Parkı'nda yaşlı adam gasp edildi

Taksim Gezi Parkı'nda yaşlı adamı gasp eden zanlıyı vatandaşlar yakaladı

Gezi Parkı'nda yaşlı adam gasp edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'na dinlenmeye gelen 70 yaşındaki Sabri Özkan, yanına gelen bir kişi tarafından gaspedildi. Yaşlı adam, takip ettiği gaspçı tarafından yumruklandı. Zanlı kısa bir süre sonra yakalandı.

Yetiştirme yurtlarından eğitmenlik yapan emekli Sabri Özkan, Gezi Parkı'nda bir hırsızın hedefi oldu. Parkta dinlenen Özkan'ın yanına gelen bir kişi, çantasını elinden çantasını aldı. Özkan, uzaklaşmaya çalışan zanlıyı takip edip çantasını istedi ancak bu kez de yumruklandı. Vatandaşların da yardımıyla zanlı Elmadağ'da yakalandı. İçinde para ve değerli evraklar bulunan çanta Özkan'a teslim edildi.

Parkta gazete okuduğu sırada tinerci çocuğun yanına oturduğunu, 3 defa yerini değiştirmesine rağmen şahsın yanına gelmeye devam ettiğini anlatan Özkan, "Ben gazete okurken hırsız çantamı almış. Uzağa da gitmemiş. İçindeki küçük çantamı almış. Ona çantamı geri vermesini söyledim. Ancak, kendisi almadığını söyledi, bana vurdu ve kaçmaya başladı. Elmadağ'a kadar onu kovaladım. Hırsızı ne bir insan tutuyor, ne de polis var! Taksim'e çıkarken bir grup yakaladı. Orada da vurdu bana. Korkuyorum bana bir şey saplayacak diye. Ama eşyalarımı ona bırakamam. Organ bağışı belgelerim ve param onun içindeydi." dedi.

Polisin kendisini şikayetçi olması için karakola davet ettiğini anlatan Özkan, "Dün burada Dünya Barış Günü'ydü. Beni bırakmadılar. Sitem ettim. Dün o kadar polis vardı. Şimdi hiç kimse yok. Ben bundan şikayet ediyorum. Ben emniyet amirinden şikayetçiyim." diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 10:57
banner53
YORUM EKLE

banner39