banner15

Google, PC olmadan çalışan VR gözlüğü yapacak

Google'ın önümüzdeki hafta düzenlenecek geliştiriciler konferansı I/O'da Android sistemli bir VR gözlüğü tanıtması bekleniyor.

Google, PC olmadan çalışan VR gözlüğü yapacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Google’ın bu hafta düzenlenecek geliştiriciler konferansı I/O’da PC olmadan çalışabilen, Android işletim sistemli, güçlü bir VR gözlüğü tanıtması bekleniyor. Google şu anda Google Glass gözlükleri ile arttırılmış gerçeklik alanında varlık gösterirken, sanal gerçeklik konusunda kartondan yapılmış telefon gözlükleri Cardboard’ı kullanıyor. Ancak şimdi yeni tanıtacağı gözlük ile telefon veya PC olmaksızın, kendi ekranı ve işlemcisi ile çalışacak yeni bir gözlüğe sahip olacak.

Yeni gözlüğün Android işletim sistemiyle çalışacağı düşünülüyor. Ayrıca gözlüğün üzerindeki hareket sensörleri ile kullanıcının hareketlerini tespit etmesi ve yine harekete duyarlı Movidius kameraları ile kullanıcının konumunu takip etmesi bekleniyor.

Öte yandan bir diğer kaynak Google’ın telefonla kullanılacak bir gözlük tanıtacağını iddia ediyor ancak bu gözlüğün Samsung VR gibi, sadece tek bir marka telefonla çalışmayacağını, tüm Android telefonlarla uyumlu olacağını vurguluyor.

Bakalım, önümüzdeki hafta Google karşımıza nasıl bir gözlük çıkaracak?

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 09:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48