banner39

Görmez'den 'Kadir Gecesi' mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Suriye ve Mısır'da yaşananları hatırlatarak "İslam coğrafyasında Ramazan boyunca Müslümanlara reva görülen zulüm yürekleri dağladı" dedi.

Genel 02.08.2013, 19:04 02.08.2013, 19:04
Görmez'den 'Kadir Gecesi' mesajı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yarın kutlanacak olan Kadir Gecesi nedeni ile yayınladığı mesajda Suriye ve Mısır'da yaşananlara göndermede bulundu. Görmez "Halen kardeşin kardeşi katlediyor olması ne hazin bir durumdur, Allah'ın nimet ve lütufları karşısında ne büyük bir körlük, ne büyük bir nankörlüktür" dedi.

Görmez Kadir Gecesi'nde Kuran-ı Kerim'in indiğini hatırlattı.

Kur'an'ın inmeye başladığı andan itibaren tüm insanlığı hakka, hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağırdığını vurguladı, ancak "İslam coğrafyasında Ramazan boyunca Müslümanlara reva görülen zulüm yürekleri dağladı" dedi.

Görmez "Zalimlerin hak ve hukuk tanımayan, azgınlaşan ve şımaran iradelerine karşı tavır almak, kısacası insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı şerrin kilidi olmak, yeryüzündeki bütün Müslümanların sorumluluğudur" mesajını verdi.

banner53
Yorumlar (1)
mehmet 8 yıl önce
artık diyanet bu açıklamaları bırakmalı ...çoluk çocuk öldüren,sabah namazı kılanları öldüren ne zamandan beri müslüman ve kardeş oluyor...zalimlere ve diktatörlere karşı ayaklanmış insanların yanında olmak müslümanın görevidir kimse bundan kaçamaz
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?