banner15

Gösteri Sanatları Merkezi'nde ders zili çalıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak çocuk, genç ve yetişkinlere tiyatro eğitimi veren Gösteri Sanatları Merkezi’nin (GSM) 2011- 2012 dönemi öğrenci kayıtları başlıyor.

Gösteri Sanatları Merkezi'nde ders zili çalıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Gösteri Sanatları Merkezi’nin 2011- 2012 dönemi öğrenci kayıtları başlıyor. Gösteri Sanatları Merkezi’nin GSM’nin Ekim-Mayıs döneminde gerçekleştireceği tiyatro eğitimi çerçevesinde, 9–12 yaş grubu çocuklar, 13–15 ve 15–17 yaş grubu gençler ile 18 yaş ve üzeri yetişkinler için oyunculuk eğitimi veriliyor. GSM, 2 yıllık bir eğitim süreci için her sene başında öğrenci alıyor.  Öğrenciler, her alanın teorik ve pratik yanlarını alanlarında uzman tiyatrocular ve eğitmenlerden öğreniyor ve uygulamalı olarak tiyatro sahnesinde kabiliyetlerini gösteriyorlar. 2 yıllık eğitimin ardından ise katılımcılara mezuniyet sertifikaları veriliyor.

GSM, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi ağırlıklı eğitim çalışmalarını yürütüyor. Yetişkinler için oyunculuk programı, haftanın dört günü, çocuk, gençlik ve yazarlık programları ise haftada bir gün gerçekleştiriliyor. Her branş ile ilgili sayıya göre farklı sınıflar açılabiliyor.

GSM kayıtları 18 Eylül’e kadar devam ediyor.

Programla ilgili detaylı bilgiye www.kultursanat.org adresinden ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 15:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35