banner15

Göstericilerin polis diye vurdukları şahıs öldü

Sultangazi'deki Öcalan'a destek gösterisinde cüzdanına yapıştırılmış rozeti polis rozetine benzetildiği için darbedilen, daha sonra da kurşunlanan vatandaş hayatını kaybetti

Göstericilerin polis diye vurdukları şahıs öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Sultangazi’de Yunus Emre Mahallesi'nde, Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilmesinin 17. yıldönümü nedeniyle 2 gün önce yapılan gösteriler sırasında eylemciler tarafından durdurulan ve cüzdanında polis rozeti bulunduğu gerekçesiyle darp edildikten sonra silahla vurulup ağır yaralanan mermer ustası Ayhan Aksu (31), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Olay, 15 Şubat Pazartesi gecesi Sultangazi Yunus Emre Mahallesi, 1398/1 Sokak'ta bulunan bir akaryakıt istasyonunun yakınında meydana geldi.

İddiaya göre, korsan gösteriler sırasında bir grup eylemci, sokakta bulunan bir benzin istasyonunun yanından geçen 31 yaşındaki mermer ustası Ayhan Aksu'yu durdurdu. Aksu'nun kimliğini kontrol etmek isteyen grup, cüzdanında bulunan polis rozetini görünce mermer ustasını bir süre darp ettikten sonra ateş açarak kaçtı.

Ağır yaralı olarak kaldırıldığı Gaziosmanpaşa'daki Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 gün boyunca tedavi gören Aksu, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Olayla ilgili olarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 17:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35