Gösterilerde gözaltına alınanların sayısı artıyor

İstanbul'daki Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için Hatay'da yapılan eyleme polis müdahale etti, İzmir'de de 18 kişi gözaltına alındı.

Gösterilerde gözaltına alınanların sayısı artıyor

Antakya Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan yaklaşık 250 kişilik grup, sloganlar atarak Gündüz Caddesi'nden Armutlu Mahallesi girişine kadar yürüdü.

İlerlemelerine izin verilmemesi üzerine, gruptakiler güvenlik güçlerine havai fişek, taş ve bilye attı.

Dağılmaları yönünde uyarılara rağmen gruptakiler saldırıyı sürdürünce, polis TOMA'dan su sıkarak müdahale etti.

Gündüz, Turunçlu ve Çekmece caddelerine dağılan grup, buralarda tekrar toplanarak çöp bidonları ve bazı eşyaları yakarak barikat yaptı.

İllegal örgüt üyelerinin silah kullanabileceği duyumları üzerine, polis güvenlik önlemlerini artırarak gazetecileri alandan uzaklaştırdı.

Bir süre eylemi devam ettiren grup daha sonra dağıldı.

İzmir'deki protestolarda 18 kişi gözaltına alındı

Berkin Elvan'ın ölümünü protesto etmek için Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüşe geçen gruba polis müdahale etti.

"Berkin Elvan ölümsüzdür", "Hükümet istifa" sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçen gruba polis, TOMA'lardan tazyikli su sıktı.

Öte yandan, gösteriler sırasında Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde geçen CHP Konak Belediye Başkan adayı Sema Pektaş, aracından inerek göstericileri selamladı.

Polisin, aralıklarla tazyikli su kullanarak dağıttığı göstericilerden 18'inin gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 07:28
banner53
YORUM EKLE

banner39