Grizu patlaması davası 3 yıldır bitmedi

Grizu davası 3 yıldır bitmedi, bilirkişi talepleri reddediliyor. 28 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında hayatını kaybeden işçilerin yakınları ile mahkeme heyeti arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Grizu patlaması davası 3 yıldır bitmedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Zonguldak'ta 17 Mayıs 2010 tarihinde 30 kişinin ölümü 6 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan grizu davasında avukatların 6. bilirkişi raporu talebi reddedildi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti, dosyanın mütalaasını sunmak üzere cumhuriyet savcılığına gönderilmesine karar verdi.

28 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında hayatını kaybeden işçilerin yakınları ile mahkeme heyeti arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Grizuda ölen Hüseyin Arslan'ın kızı Dilek Eren (25), söz alarak, "Sizden tek bir şey istiyorum. Bu ölenler oraya keyfi için veya ölmek için gitmedi. Benim babam ve diğerleri hepsi ocakta öldüler. Sizlerin de sevdiği vardır. Yalvarıyorum size. Babamın ve diğerlerinin hakkını savunun." diye konuşması üzerine, diğer işçilerin aileleri alkışlarla destek verdi. Mahkeme Başkanı Hakim Cengiz Sayılgan ise "Burası tartışma programı değil. Söylediklerinizin sonuca etkisi var mı? Bu şekilde sürdürürsek bu yargılama usulü doğru bir yargılama olmaz. Biz sizi anlıyoruz, sizler de bizleri anlayın. Siz fark etmeseniz de biz sizin yangınınızı hissediyoruz." diye cevap verdi. Mahkeme çıkışında da acılı aileler, tutuksuz yargılanan sanıklara tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 09:49
banner53
YORUM EKLE

banner39