Grup Yorum üyeleri gözaltında

İşten çıkarıldığı için eylem yapan işçiye destek için DİSK önünde konser vermek isteyen 2 Grup Yorum üyesinin de arasında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı

Genel 14.12.2015, 07:29 14.12.2015, 07:29
Grup Yorum üyeleri gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genel İş Sendikası'ndaki işinden çıkarılan ve yaklaşık 5 aydır DİSK Genel Merkezi binasında eylem yapan Oya Baydak'a destek için bina önünde konser vermek isteyen 2 Grup Yorum üyesinin de arasında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Şişli'deki DİSK Genel Merkezi'nde eylem yapan Baydak'a destek için Grup Yorum üyeleri ve beraberindeki bazı kişiler, sendika binası önünde konser vermek istedi. 

Etkinlik nedeniyle yolun kapatılması ve izinsiz afiş asılması üzerine, polis ekipleri konserin bitirilmesini isteyerek gruptakilere dağılma uyarısında bulundu.

Uyarıları dikkate almayan gruptakilerin direnmesi nedeniyle müdahale eden polis, aralarında 2 Grup Yorum üyesinin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. 

Müdahalenin ardından yol açılırken, gözaltına alınan 5 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?