banner39

GS'nin ilginç planı! FB küme düşerse...

Fenerbahçe ağırlıklı şike soruşturması başladığı günden bu yana aldığı önlemler ve demeçlerle dev rakibinin yanında durmaya çalışan Galatasaray ilginç bir proje geliştirdi.

Genel 11.07.2011, 13:46 11.07.2011, 13:47
GS'nin ilginç planı! FB küme düşerse...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Galatasaray, şike soruşturmasında dost elini uzattığı Fenerbahçe'nin küme düşürülmesi halinde, bazı futbolcularını kiralamak için başvuruda bulunacak. Yönetimin, dev rakibinin ekonomik açıdan zorlanmaması ve oyuncularının dağılmaması için bu yöntemi uygulamayı düşündüğü öğrenildi

Milliyet'in haberine göre Fenerbahçe ağırlıklı şike soruşturması başladığı günden bu yana aldığı önlemler ve demeçlerle dev rakibinin yanında durmaya çalışan Galatasaray ilginç bir proje geliştirdi.

Yönetim, soruşturmanın ilk gününde TV ve internet sitelerine haber yasağı koyarken, Başkan Ünal Aysal verdiği demeçlerle tansiyonu düşürmeye çalışmıştı. Sarı-kırmızılı yöneticiler, Fenerbahçe'nin yanında durmaya devam edeceklerini belirtirlerken şu ifadeleri de kullandılar: "Biz ezeli ve ebedi rakibimizin bu işten en az hasarla çıkması için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı duruma biz düşseydik davul-zurna ile karşılayanlar olur muydu? Elbette. Ama biz aristokrat topluluğuz ve böyle bir durumda menfaat peşinde koşmayız”.

Futbolun içinde bulunduğu durum nedeniyle isimlerini açıklamaktan kaçınan Galatasaraylı yöneticiler, Başkan Ünal Aysal'ın önceki gün "Transfer için 15 Temmuz'u bekliyoruz" açıklamasının detaylarını da şöyle verdiler:

“Fenerbahçe eğer küme düşürülürse, hocamıza sorarız ve ihtiyacımız olan oyuncuyu isteriz. Ama bu futbolcunun bonservisiyle alınması anlamına gelmesin. Fenerbahçe oyuncusunu verir, 1 yıl bizde oynar. Süper Lig'e çıktığında da gelir, geri alır. Böyle bir anlaşmaya sıcak bakabiliriz. Yoksa, Fenerbahçe'nin durumundan istifade edelim, oyuncuları kapalım diye bir düşüncemiz asla olmadı. Ayrıca böyle bir durumda oyuncuların Fenerbahçe'ye maliyet yükü azalmış olur.”

PARA TRANSFERE GİTMEYECEK

Sarı-lacivertli ekip için küme düşürülme kararı alındığı anda, Bank Asya 1. Ligi'nde 3 yabancı oyuncuya izin verilmesi nedeniyle en az 7 yabancısını satmak zorunda kalacak. Bu arada Mali Genel Kurul'da alınan yetki sonrası, transfere hız verileceği iddiaları da yine Galatasaray tarafından yalanlandı. Yöneticiler, öncelikle borçların yapılandırılacağı ve Riva Projesi'nden gelecek para ile de yeni gayrimenkullerin alınmasına öncelik verileceğini belirttiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?