Gül, Gabonlu balıkçıya verdiği sözü tutuyor

Cumhurbaşkanı Gül, bir yıl önce Gabon'da tanıştığı balıkçıya verdiği sözü yarın yerine getiriyor. Gül, Gabonlu balıkçıya motor hediye edecek

Gül, Gabonlu balıkçıya verdiği sözü tutuyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Gabon'daki arkadaşını" unutmadı. Gül'ün Gabon'daki balıkçı dostuna verdiği söz yarın yerine getirilecek. Gül, Gabonlu balıkçıya "tekne motoru" sözü vermişti.

Gabon'a 2011 Mart ayında resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı, sahilde yürüyüş yaparken bir balıkçıyla karşılaşmış, onunla uzun sohbeti objektiflere yansımıştı. Sohbet sırasında Cumhurbaşkanı Gül, balıkçı Nyovvor Ayao'nun teknesini incelemiş, neden teknede motor olmadığını sormuştu. Balıkçı'nın "Alacak param yok" sözü üzerine ise göndermeye söz vermişti.

Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, Türkiye'nin Gabon Büyükelçiliği'nin Gabon'dan satın aldığı motor ve ağ, yarın düzenlenecek küçük bir törenle Ayao'ya teslim edilecek. Motorun ücretini TİKA verdi. Balıkçı Ayao'nun, tekne motorunun yanısıra bir de balık ağı ricası da geri çevrilmedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Gabon'daki sahilden bir balıkçıyla sohbetine ilişkin fotoğrafı Gabon'da büyük yankı yaratmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2012, 09:55
banner53
YORUM EKLE

banner39