Gül, Köşk için Başbakan ile oturup konuşacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'e bir partinin mensubu olarak geldiğini hatırlattıktan sonra, Cumhurbaşkanlığı için Başbakan Erdoğan ile oturup detaylı bir şekilde konuştuktan sonra bir karara varacaklarını söyledi

Gül, Köşk için Başbakan ile oturup konuşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuveyt ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sohbet havasında geçen toplantıda 9 gazetecinin sorularını cevapladı. Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı konusunda Başbakan Erdoğan ile oturup konuşacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, Köşk'e bir partinin mensubu olarak çıktığını hatırlatarak şunları söyledi:

Ondan önce şunu söylemek gerekir, bana bir- iki sene önce de soruyordunuz. Zamanı gelince konuşuruz diyordum. Şimdi bu seçim aradan çıktıktan sonra bundan sonraki seçim Ağustos'ta cumhurbaşkanlığı seçimi olduğuna göre bunun da günü geldi. Bu da konuşulacaktır tabii. Ne zaman derseniz; seçim yeni çıkmış. Seçimin neticeleri bile ilan edilmemiş. Bunlar bir ilan edilir. Nihayetinde o günlere gelmiş olduk. Nisan ayının sonunda Mayıs ayının başında bunlar netleşmiş olur. Nasıl olur, ne olur, ne olur, bunları cumhurbaşkanlığı seçiminden önce oturur konuşuruz; Başbakan'la da diğer arkadaşlarımla da ona göre karar veririz. Cumhurbaşkanlığı ile her şeyin artık konuşulacağı gün geldi. Herkes bununla uğraşacak. Mayıs ayı içerisinde herhalde bunlar netleşir.

''BAŞBAKAN BANA SÜRPRİZ YAPMAZ''

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir gazetecinin, "Başbakan bir sürpriz yapar mı?" şeklindeki sorusuna ise "Açıkçası ben Başbakan'a yapmam, O da bana yapmaz. Bu tip öyle meselelerde oturup konuşuruz. Manşetlerden öğrenmem." cevabını verdi.

'BENİM DE DÜŞÜNCELERİM VAR''

Başbakanlık düşünüp düşünmediği  konusunda ise Cumhurbaşkanı Gül şunları söyledi:

"Bir şey söylemem. Oturup bunları konuşalım bakalım. Hele bir seçim neticeleri ortaya çıksın resmiyet kazansın. Ondan sonra muhakkak kendi aramızda bir değerlendirme yaparız. Muhakkak ki benim de düşüncelerim vardır. Hiç kimse duyarsız değil ki bu tip şeylere. Türkiye normal gündemine dönsün derken bir taraftan da böyle bir seçim var, ne olacak dememek lazım. Çok sayıda parti teşkilatının milletvekillerinin, belediye başkanlarının katıldığı bir seçim topyekûn oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin memleketin her tarafını altüst edecek şekilde olmaması gerekir. Önemi ve değeri açısından demiyorum. Geçmişte kavgaların sebebi bu oldu. Onu görmezlikten gelmiyorum. İnsanların meşguliyeti açısından diyorum. Şu kadar belediye başkanı, milletvekili, meclis üyeleri bire bir herkes seçime giriyor. Onu söylemek açısından dedim. Yoksa şüphesiz ki hep tartışmalı oldu."

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 10:05
banner53
YORUM EKLE

banner39