banner39

Gül'den dershaneler yorumu: Kırgınlıklar olmasın

Gül, "Dershanelerle ilgili tartışma kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermemeli. Şüphesiz ki hükümetimiz bütün bunları dikkate alacaktır. Sonunda doğrusu neyse onu yapacaklarına inanıyorum" dedi

Genel 22.11.2013, 16:19 22.11.2013, 17:09
Gül'den dershaneler yorumu: Kırgınlıklar olmasın

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershanelerin kapatılması ile ilgili hazırlanan kanun ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bir kanun yapma süreci olduğunu ve yasa yapma süreci içerisinde bütün konuların tartılıp, konuşulacağını belirten Gül, "Önemli olan bu tartışmaların kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Herkes mutlaka fikrini söylemesi gerekir. Herkesin kendi açısından doğrularını ortaya koyabilir. Parlamenter süreç içerisinde kanun yapılır. Muhakkak ki kanun yapanlar bütün bunları dikkate alacaktır. Şüphesiz ki hükümetimiz bütün bunları dikkate alacaktır. Sonunda doğrusu neyse onu yapacaklarına inanıyorum." dedi.

Abdullah Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere 22-23 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Ordu- Giresun gezisine Ordu'dan başladı. Ordu Valiliği önünde vatandaşlara hitap eden Gül, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

DERSHANE KONUSU

Bir gazetecinin 'Dershaneler ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Dershane sahiplerinin açıklamalarına göre 3 bin civarında dershanenin sadece yüzde 7'sinin dönüşebileceği dile getiriliyor. Hizmetin dershaneleri ile ilgili Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'den bunların devlete devredilebileceği açıklaması geldi. Son tartışmaları nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna Gül şu cevabı verdi; "Kanun yapma süreci var. bu yasa yapma süreci içerisinde bütün bunlar tartışılır konuşulur. Önemli olan bu tartışmaların kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Herkes mutlaka fikrini söylemesi gerekir. Herkesin kendi açısından doğrularını ortaya koyabilir. Parlamenter süreç içerisinde kanun yapılır. Muhakkak ki kanun yapanlar bütün bunları dikkate alacaktır. Şüphesiz ki hükümetimiz bütün bunları dikkate alacaktır. Sonunda doğrusu neyse onu yapacaklarına inanıyorum."

HOCAEFENDİ'DEN MEKTUP

Başka bir gazetecinin, "Fethullah Gülen'in sizinde aranızda bulunduğu kişilere bir mektup gönderdiği ile ilgili ne söyleyecek siniz?" sorusuna ise Gül, "Şüphesiz ki herkes sivil toplum örgütlerinin çeşitli temsilcilerinden bu konu ile ilgili görüşlerini iletiyorlar. Bunları ben okuyorum ve bu çerçeve içinde bu süreç içinde görüşlerimi kanun yapılırken muhakkak ki kanun yapılırken yetkililerle paylaşıyorum." diye cevapladı.

İDRİS BAL'IN İHRAÇ İSTEMİ

AK Parti Milletvekili İdris Bal'ın dershanelerle ilgili çıkışı nedeniyle partiden ihraç edilmesinin gündemde olduğunu hatırlatılması üzerine Gül, "Ben Ak Partinin kurucularındanım. Şuanda anayasal görevim icabı bu konulara girmem doğru olmaz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?