banner15

Gülen cemaati Osmanoğlu ailesi ile de temas etmiş

II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu, Gülen cemaatinni kendilerine de çok yaklaşmak istediğini söyledi

Gülen cemaati Osmanoğlu ailesi ile de temas etmiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Osmanlı hanedanının İstanbul’da yaşayan üyelerinden II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu, 15 Temmuz gecesi yaşananların bir darbe girişimi olmadığını savunarak Gülen cemaatinin kendileri ile de irtibata geçtiğini söyledi.

Haberturk’e konuşan Osmanoğlu, “Ben 1980’i de gördüm. Bu ordunun içinde üniforma giymiş bir grubun yaptığı terör hareketiydi” ifadelerini kullandı.

Osmanoğlu, darbe girişimi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“‘Boğaz Köprüsü kapandı, darbe var’ yazılı bir mesaj aldım ve ardından küçük kızımdan gelen ‘Dışarı çıkalım mı baba?’ mesajıyla havaalanına gittik. Bugün Erdoğan’a yapılan komplolar dedem Abdülhamid’den bu yana sürekli devlet adamlarımıza yapılan komplolar. Dedem 1909’da dayanamadı ve tahttan indirildi. Menderes de aynı şekilde halk desteğini alamadı ve asıldı. Ancak bugün durum değişti, biz darbeleri göre göre liderimize sahip çıkmayı öğrendik ve darbeyi önledik.”

"GÜLEN’LE GÖRÜŞTÜK"

Orhan Osmanoğlu, 1990’larda Fethullah Gülen İstanbul’dayken kendilerini çağırdığını ve babasıyla birlikte görüştüklerini söyledi. Osmanoğlu, “Dershanelerin kapatılması olayından 2-3 yıl önce Cemaatten kimseyle görüşmemiz kalmamıştı. Kimseye randevu vermedik. Tamamen kopmuştuk” dedi. Cemaatle yakın oldukları dönemde bir heyetin düzenli olarak kendilerine geldiğini anlatan Osmanoğlu, Gülen cemaatinden bazı kişilerin “Efendim devlette söz sahibiyiz. Savcılıkla ilgili işleriniz varsa hallettirebiliriz” diye kendilerine yaklaştığını, ancak tüm teklifleri reddettiklerini söyledi. Osmanoğlu, şunları söyledi:

“Bu üst aklın da Gülen olduğunu düşünmüyorum. Öyle görünse de bunun arkasında 2 veya 3 devletin olduğuna inanıyorum. Bugün biz 1.Dünya Savaşı gibi bir savaş veriyoruz. 15 Temmuz, Çanakkale’den sonra yazılacak bir destandır.”

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 14:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35