banner15

Gülen'den operasyon emri gönderen müdüre suç duyurusu

Fethullah Gülen'in avukatı, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan hakkında suç duyurusunda bulundu

Gülen'den operasyon emri gönderen müdüre suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fethullah Gülen'in avukat Nurulllah Albayrak, 30 ilin emniyet müdürlüğüne "yasalara aykırı operasyon talimatı gönderdiği" iddiasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Albayrak, suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdikten sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan bir soruşturmaya istinaden Terörle Mücadele Daire Başkanlığının 30 ilin emniyet müdürlüğüne bir talimat yazıldığını öne süren Albayrak, "Bu talimatta da operasyon ve araştırma yapılması isteği talep edildi. Bu metni okuduğunuzda açık olarak hukuka aykırı, niteliği itibarıyla da kanunsuz emir niteliğinde olduğu için öncelikle metni hazırlayan ve imzalayan Terörle Mücadele Daire Başkan olmak üzere hukuksuz emri veren, uygulayan, azmettiren ve yardım eden kişilerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Albayrak, şunları kaydetti:

"Açıkça Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından verilen hukuka aykırı, kanunsuz emir niteliğinde olan bu emrin uygulanmasından vazgeçilmesini geri alınmasını ve bugüne kadar bu emirle ilgili yapılan bir şey varsa bu işlemi yapanlar için de gerekli cezai işlemin yapılmasını talep ettik."

Ayrıca Albayrak, soruşturmayı yürüten savcı hakkında da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna "disiplin ve adli soruşturma" yapılması talebiyle başvuruda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 16:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48