banner39

Gülen'in avukatından ses kaydı açıklaması

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, bazı internet sitelerinde yer alan ses kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı

Genel 19.02.2014, 15:14 19.02.2014, 15:25
Gülen'in avukatından ses kaydı açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gülen'in avukatı tarafından yapılan açıklamada, internete düşen ses kayıtlarının "Ankara'nın karanlık dehlizleri"nde hazırlandığı iddia edildi

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, bazı internet sitelerinde yer alan ses kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Ankara'nın karanlık dehlizlerinin hukuka saygı ve insanlığa hizmet sevdasından başka birşey elde edemeyeceği belirtildi. Ses kayıtlarının Fethullah Gülen'e yönelik yasa dışı dinlemenin sürdüğünü gösterdiği kaydedilirken kayıtların bazı siyasiler tarafından kullanıldığına da dikkat çekildi.

Açıklamada, “Suç mahsulü olan bu montaj kayıtlar bir takım siyasi kişiliklerce siyasi toplantılarda kullanılmakta ve kirli “Bitirme Planı'na” payanda yapılmaya çalışılmaktadır” denildi.

Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, bugüne kadar yasadışı dinlemeler ve bunların yayınlanmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı. Bu kayıtlara karşı da yasal hakların kullanılacağını ifade etti. Açıklamada, “Bugün, hukuk tanımaz bazı karanlık odaklar, sosyal medyada yer alan gizli hesaplar üzerinden bir kez daha illegal olarak elde edilmiş telefon görüşmelerinin bazı kısımlarını montajlayarak yayınlamıştır” denildi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?