banner39

Gül'ün suya düşen gofret hayali

“Dünyanın her yerinde Türk girişimcisi vardır” sözü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gofret hayalini suya düşürdü

Genel 02.08.2011, 13:29 02.08.2011, 13:34
Gül'ün suya düşen gofret hayali

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçtiğimiz yıllarda suya düşen gofret hayalini geçtiğimiz günlerde bir yurt dışı seyahatinde anlattı.

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir, bu anıyı CNN Türk televizyonunda paylaştı.

Cumhurbaşkanı Gül, geçtiğimiz yıllarda ABD uçuşunda uçağının ikmal yapması için indiği İzlanda’da korumalarından bir talepte bulunur. Durulan yer başkent Reykjavik yakınlarında köy gibi bir yerdi.

Buranın şehir merkezinden uzak bir kasaba gibi bir yer olduğu için burada kimsenin kendini tanımayacağını düşünür ve “Şöyle kendime göre bir marketten gofret alıp yiyerek yürüyeyim” der.

Gerekli düzenleme yapılır ve Cumhurbaşkanı Gül, tek başına yürümeye başlar. En yakın yerdeki bir küçük markete girer. Bu sırada market sahibi rafta bir şeylerle meşgul durumdadır.

Aldığı gofretin parasını ödemek için kasaya döndüğünde market sahibi bir çığlık atar. “Sayın Cumhurbaşkanım burada ne geziyorsunuz?” der. Ani çığlıktan kısa bir şaşkınlık yaşayan Abdullah Gül, “Esas buralara sen nasıl geldin?” diye sorar ve kısa süre sohbet ederler. Market sahibinin yıllar önce Reykjavik'e gelen ve orada evlenip yerleşen bir Türk vatandaşı olduğu anlaşılır.

Gül’ün gönlünce gofret yeme hayali de suya düşer.

 

Kaynak: Rotahaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?