banner15

Gümüşhane'de PKK sığınağı bulundu

Gümüşhane'de PKK'ya ait altı depo ve sığınak tespit edilerek imha edildi

Gümüşhane'de PKK sığınağı bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyü kırsalında dün akşam PKK mensupları ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Operasyonda örgüte ait 6 depo ve sığınak tespit edilerek imha edildi.

Önceki gün Yaşmaklı Barajı civarında bir vatandaşın parasını ve yiyeceklerini gasp eden örgüt mensuplarına operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, dün akşam saat 20.30 sıralarında Alaca yaylası mevkiinde sıcak temas sağladı. Çatışmanın ardından sabahın ilk ışıklarında yapılan arazi taramasında örgüte ait 6 depo ve sığınak tespit edilirken, buralar güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Vali Okay Memiş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geçtiğimiz ay Torul ilçesi Harmancık köyü yakınlarında iki güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, o olaydan sonra sürekli arama ve tarama faaliyetlerinin devam ettiğini vurguladı.

Bu kapsamda dün akşam Kürtün ilçesi kırsalında sıcak temas sağlandığını dile getiren Memiş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Faaliyetlerimiz devam ediyor. Güvenlik birimlerimiz olay yerinde yaklaşık 6 tane depo ve sığınaklarını tespit etti. Tespit edilen sığınaklarda yaşam malzemeleri ve bir takım örgütsel doküman ele geçirildi. Onları imha ediliyor. Çalışmalar o bölgede devam ediyor. Sığınak ve depoları tespit etmemiz önemli. Güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Jandarma Bölge Komutanlığımıza, Gümüşhane Jandarma Alay Komutanlığı'na, diğer asker personelimize ve Polis Özel Harekat personelimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bu mücadelemiz devam edecek."

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 17:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35