Gürcistan lideri Saakaşvili, Ordu'da

Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Fatsa ilçesinde Gürcü asıllı 19 Türk vatandaşına çifte vatandaşlık beratı verdi.

Gürcistan lideri Saakaşvili, Ordu'da

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Fatsa ilçesinde Gürcü asıllı 19 Türk vatandaşına çifte vatandaşlık beratı verdi.

Samsun'da katıldığı programın ardından Ordu'ya gelen Saakaşvili, Ünye ve Fatsa ilçelerinde Gürcü asıllı Türk vatandaşları ile bir araya geldi.

Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Saakaşvili, daha sonra Fatsa ilçesi Kabakdağı köyünde 19 Gürcü asıllı Türk vatandaşına çifte vatandaşlık beratı verilmesiyle ilgili törene katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Gürcü vatandaşların kendi kültürlerini dünyanın her yerinde yaşatmaya devam ettiğini anlatan Saakaşvili, "Bu da bizi ülkemizin geleceği adına çok mutlu ediyor" dedi.

Gürcü vatandaşları yan yana görmenin gurur verici olduğunu vurgulayan Saakaşvili, şöyle konuştu:

"Bugün çok Gürcü köyü gezdim. Bütün Gürcü köylerinde gördüğüm, Gürcü kültürünü, Gürcü tarihini kimse unutmamış. Gördüğüm kadarıyla yeni nesil de kendi dilini öğrenmeye başlamış. Biz de bu konuda önemli adımlar attık. Artık herkes rahatça Gürcistan’a gidebiliyor. İnanıyorum ki daha rahat bir araya geleceğiz. Birbirimizi, kültürümüzü hiçbir zaman unutmayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Saakaşvili, konuşmasının ardından 19 kişiye çifte vatandaşlık beratı verdi.

Törende Saakaşvili'ye Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve köy halkı tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Saakaşvili, köyde bir evde katıldığı yemek programının ardından ilçeden ayrıldı.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 21:26
banner53
YORUM EKLE

banner39