banner39

Haberal'dan Ecevit'li seçim klibi

Ecevit'in tedavisini eksik yapmakla suçlanan Ergenekon sanıklarından Haberal, hem Zonguldak'tan aday oldu hem de seçim klibinde Ecevit'i kullandı

Genel 19.04.2011, 10:21 19.04.2011, 10:56
Haberal'dan Ecevit'li seçim klibi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP’nin Zonguldak’tan aday gösterdiği Ergenekon sanığı Haberal, seçimler için hazırlattığı klipte Ecevit’in görüntülerine de yer verdi. Haberal’ın sahip olduğu Başkent Hastanesi, Ecevit’in tedavisini eksik yapmakla suçlanmıştı.

Star gazetesinin haberine göre, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından CHP Zonguldak milletvekili adayı Mehmet Haberal, seçim için klip çektirdi. Klipte, Haberal’in merhum başbakanlardan Bülent Ecevit’e bir demek gül verdiği fotoğraf karesi de yer alıyor. Bülent Ecevit’in eski seçim bölgesinden aday gösterilen Haberal, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Haberal’ın seçim işlerini yürüten ekip, Haberal için özel bir klip hazırladı. Haberal’ın Başkent Üniversitesi’nde farklı zamanlarda yürüttüğü etkinliklere yer verilen klipte, Haberal’ın ameliyat ederken, hastalarıyla, Rauf Denktaş ve yabancı diplomatlarla çekilmiş görüntüleri ile  Anıtkabir’de Haberal’ın tutuklanmasının protesto edildiği mitinge ilişkin görseller yer aldı. Haberal’ın ağaç dikerken ve horon teperken çekilmiş görüntüleri de dikkat çekti.

ECEVİT'E BİR DEMET GÜL VERİYOR

Klipte yer alan bir başka ayrıntı ise Haberal’ın Ecevit’e bir demet gül verdiği görüntü karesi oldu. Ecevit’in milletvekili seçildiği Zonguldak’tan aday gösterilmesi eleştiri konusu olan Haberal’ın klipte verdiği mesaj dikkat çekti. Ecevit’in koruma Müdürü Recai Birgün, Ecevit’in rahatsızlığı döneminde Haberal’ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi’ne kaldırıldığını ve burada daha da ağırlaştığını, taburcu olup eve geldiğinde ise iyileştiğini savunmuştu. Haberal’ın Zonguldak’tan aday gösterilmesini sert sözlerle eleştiren Birgün, Zonguldak’a giderek Haberal aleyhine çalışacağını açıklamıştı.

İşte Haberal’ın klibinin sözleri

Atatürk’ün aydın yolu,

İlim irfan yolu,

Geldi karanlığın sonu,

Haydi sandığa Türkiyem

Yorulmak nedir bilmeyen

Eserleri silinmeyen

Suçu nedir bilinmeyen

Mehmet Haberal Türkiyem

Haksızlıklar önlenecek

Yolsuzluklar hep bitecek

Zalimler hesap verecek

Haydi sandığa Türkiyem.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?