banner39

HAK-İŞ Başkanı da aday adayı

Ankara'da dün çok yoğun bir şekilde yaşanan istifalara bugün de bir yenisi eklendi. Hak-İş Genel Başkanı da aday adaylık için istifa etti

Genel 11.03.2011, 15:23 11.03.2011, 15:23
HAK-İŞ Başkanı da aday adayı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'da istifa rüzgarı esiyor. Son olarak HAK-İŞ Genel Başkanı Salim Uslu, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Uslu, Konfederasyon Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, istifa kararını açıklayarak, bundan sonraki sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tüm siyasi partilere çağrıda bulunan Uslu, seçim beyannamelerinde "uçuk kaçık vaatler yerine ayakları yere basan projeler, AB sürecine ilişkin bir ajanda ve yeni anayasa konusundaki görüşlerinin" yer alması gerektiğini belirtti.

Uslu, "Kimi hata ve eksiklerim olmuş olabilir ama bilerek ve isteyerek yaptığım bir hata söz konusu değildir. Geriye dönüp baktığımda utanacağım, başımı önüme eğeceğim bir ayıbım, defom olmamıştır. HAK-İŞ'ten ayrılırken arkamda tertemiz bir geçmiş bırakıyorum" diye konuştu.

Salim Uslu, nereden aday adayı olacağına yönelik bir soru üzerine "Sayın Başbakanın daveti, yeni süreçte partide bulunmam şeklinde. 'Niçin' ve 'nereden' şeklinde sorum olmadı. Sayın Başbakan hangi seçim bölgesinden takdir ederse... Biz sendikal mücadeleden geliyoruz. Bizim için hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?