banner15

Hakimler Arif Doğan'ı 'duymak' istiyor

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, JİTEM'le ilgili açıklamaları basında yer alan, Ergenekon sanığı emekli albay Arif Doğan'ın ifadesinin alınması için harekete geçti

Hakimler Arif Doğan'ı 'duymak' istiyor


JİTEM'le ilgili açıklamaları basında yer alan, Ergenekon'un sağlık sorunları nedeniyle tutuksuz sanığı emekli albay Arif Doğan'ın ifadesinin alınması için mahkeme harekete geçti.

İkinci Ergenekon davasına bakan mahkeme heyeti, tutuksuz sanık emekli albay Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması ve ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasına karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Mehmet Ali Çelebi'nin savunmasına ara veren mahkeme başkanı Köksal Şengün, heyet tarafından alınan bazı kararları açıkladı.

Buna göre mahkeme heyeti, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen tutuksuz sanık Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması, ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi, verecekse ne şartlarda ifadesinin alınacağının belirlenmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, ''Habertürk'' ve ''Taraf'' gazetelerinden de Arif Doğan'a ait haber materyallerinin tamamının ham hallerinin istenmesine karar verdi.

Sanıklar ve avukatlarının tepkisine neden olan, taleplerin duruşmaların yapıldığı haftaların son gününde alınması kararından vazgeçen mahkeme heyeti, duruşmaların yapıldığı her haftanın son günü taleplerin alınmasını kararlaştırdı.

Duruşma, yarın saat 09.00'a ertelendi.

Bu arada, Arif Doğan bir gazeteye verdiği röportajda, JİTEM'i kendisinin kurduğunu ve içinde kendisi kadar güvendiği 10 bin civarında elemanın olduğunu iddia ederek, sağlık sorunlarına dikkat çekip hakimlerin ifadesini almasını istemişti.

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
battal
battal - 10 yıl Önce

devlet malı yetim malı buna uzanan el ve göz yumanlar sadece para cezasıylamı (alın teri olmayan ) ödeyecekler . bence başka karşılığı olması lazım

banner39

banner50

banner47

banner48