banner39

Hakkari belediye başkanına tutuklama talebi

Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu'nun da aralarında bulunduğu 3 kişi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Genel 23.08.2015, 13:01 23.08.2015, 13:01
Hakkari belediye başkanına tutuklama talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anayasal düzeni bozmaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu ve Meclis Üyesi Nurullah Çiftçi ile HDP Merkez İlçe Başkanı İsmail Sihat Kaya, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe teşkilatları ile mahalle meclisleri tarafından kent merkezinde yapılan "öz yönetim" açıklamasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hatipoğlu, Çiftçi ve Kaya, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye çıkarıldı.

Savcılıkça ifadeleri alınan 3 şüpheli, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 14 Ağustos'taki basın açıklamasına katılan Hakkari Belediye Başkanı Hatipoğlu ve Belediye Meclisi Üyesi Çiftçi'nin de aralarında bulunduğu HDP ve DBP il başkanları ile bazı parti yöneticilerinin adreslerine 17 Ağustos'ta eş zamanlı operasyon düzenlemiş, 2 kişinin gözaltına alındığı operasyonda Hatipoğlu ve Çiftçi ile bazı parti yöneticileri adreslerinde bulunamamıştı. Avukatlarıyla daha sonra adliyeye gelen Hatipoğlu ve Çiftçi, emniyet müdürlüğüne götürülmüştü.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?